Legendarni švedski napadač bh. korijena Zlatan Ibrahimović vrlo emotivno je govorio o Bosni i Hercegovini tokom svog gostovanja na američkoj Fox televiziji.
Ibrahimović je komentarisao utakmicu Bosne i Hercegovine i Katara koju smo pobijedili 3:1 i tako ostvarili plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
“Fudbal se igra zbog spajanja ljudi, posebno za Bosnu i Hercegovinu koja je dosta propatila. I onda vidite svu tu sreću, emocije me savladaju. Naježim se jer su to očevi korijeni i kada vidite 70.000 ljudi da pjevaju… Vjerovatno su bosanski navijači već osvojili Svjetsko prvenstvo. Sretan sam i ponosan zbog njih. Sve je ovo veoma emotivno, ne znam da se izrazim na pravi način. Presretan sam, ne mogu da se izrazim, emotivan sam”, rekao je Ibrahimović.
Podsjećamo da ćemo u 1/16 finala igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država.
Utakmica se igra 2. jula u San Franciscu.

