Kažnjeni sa 100 KM zbog zastavica s ljiljanima: Tvrde da im je policija RS oduzela obilježja sa automobila
Sarajlija tvrdi da je na području Republike Srpske kažnjen s novčanom kaznom od 100 KM zbog isticanja malih zastavica s ljiljanima na automobilu, dok su putovali prema Igmanu, saznaje Crna-Hronika.
Kako navode u obraćanju javnosti, incident se dogodio u Sarajevu, na području Republike Srpske, u blizini restorana La Bombonera. Na automobilu su, kako ističu, bile postavljene dvije male zastavice sa ljiljanima.

Prema njihovim tvrdnjama, policijski službenici zaustavili su vozilo, skinuli i oduzeli zastavice, te vozaču uručili prekršajni nalog u iznosu od 100 KM.
Sarajlija navodi da im je na mjestu događaja rečeno kako je isticanje takvih zastava zabranjeno, dok su iz prekršajnog naloga saznali da je kazna izrečena zbog navodnog narušavanja javnog reda i mira.
“Tokom vožnje nismo nikoga provocirali, niti smo narušavali javni red i mir. Mirno smo putovali prema Igmanu, a niko nas nije ni prijavio”, navodi se u njihovom obraćanju.
Čitatelj Crne-Hronike uspio je i snimiti policajca koji mu je oduzeo zastavice.

