Redakciji portala Crna-Hronika obratio se čitatelj koji tvrdi da je tokom vožnje autoputem “9. januar” doživio ozbiljno ugrožavanje sigurnosti u saobraćaju nakon što je na svom automobilu istakao državnu zastavu Bosne i Hercegovine.
Prema njegovim navodima, incident se dogodio jučer u poslijepodnevnim satima dok je putovao iz Janje prema Bihaću.
– Na automobil sam postavio državnu zastavu Bosne i Hercegovine. Na autoputu su me sustigla nekoliko mladića koji su me potom više puta preticali, naglo kočili ispred mog vozila te kroz prozor pokazivali srednji prst i znak s tri podignuta prsta.
Tako su me pratili oko 30 kilometara i ugrožavali sigurnost u saobraćaju – tvrdi čitatelj.
VEZANI SADRŽAJ: MUP RS-a spriječio slavlje u Zvorniku: Na bošnjačku omladinu poslana policija sa dugim cijevima?!
Naglašava da se nije radilo o ratnoj zastavi s ljiljanima, već o zvaničnoj državnoj zastavi Bosne i Hercegovine.
Nakon događaja, kaže da je kontaktirao policiju u Banjoj Luci, ali da je dobio odgovor kako bez konkretnih dokaza ne mogu poduzeti mjere.
– Rečeno mi je da ne mogu ništa učiniti jer nema konkretnih dokaza, iako je autoput pokriven videonadzorom – navodi čitatelj.

