Sarajka tvrdi da su ona i majka kamenovane nakon utakmice BiH – Katar: “Prvo su nam oštetili automobil, a potom smo dobili kaznu od 100 KM”
Nakon historijske pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom i plasmana u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, redakciji portala Crna-Hronika obratila se Sarajka koja tvrdi da je zajedno sa svojom majkom doživjela neugodno iskustvo na području Istočnog Sarajeva.

Prema njenim riječima, nakon završetka utakmice krenule su automobilom prema gradu, ali su zbog velikih gužvi odlučile zaobići centar i uputiti se prema Lukavici.
– Na glavnoj cesti naše vozilo je kamenovano. Na automobilu je nastala velika materijalna šteta, a nas dvije smo doživjele veliki strah. Nismo se smjele zaustaviti na mjestu događaja, već smo odmah otišle u policijsku stanicu kako bismo prijavile napad – ispričala je za Crnu-Hroniku.
Kako tvrdi, u Policijskoj stanici Istočno Sarajevo uslijedilo je novo iznenađenje.
– Policijski službenici nisu izvršili fotografisanje niti evidentiranje štete ispred stanice, nego smo narednog dana morale ponovo doći u MUP kako bi se to uradilo. Umjesto da dobijemo zaštitu, meni je u 1:40 sati izdat prekršajni nalog u iznosu od 100 KM zbog isticanja zastave s ljiljanima – navodi ona.

Dodaje da joj zastava nije oduzeta.
– Zastavu mi nisu oduzeli jer im je nisam dala – kazala je.
Fotografije dostavljene redakciji prikazuju oštećeno vjetrobransko staklo i haubu automobila, za koje sagovornica tvrdi da su nastali usljed kamenovanja.

